Мета уроку :
формувати уявлення про види і жанри образотворчого мистецтва, художні
традиції рідного краю, нашу державу,
уточнювати і закріплювати уявлення дітей про країну; розвивати
патріотичні почуття; виховувати любов до Батьківщини.
Обладнання:
— проектор, комп’ютер (ноутбук), екран,
слайд-шоу;
— художні матеріали та інструменти: олівці,
фломастери, фарби акварель, гуаш; палітра, ємність для води;
— література: образотворче мистецтво: підруч.
для 4 кл. / М. І. Резніченко, С. І. Трач. — Тернопіль: Навчальна книга —
Богдан, 2015. — 142 с.; Програма «Образотворче мистецтво. 1-4 класи
загальноосвітніх навчальних закладів, 2011»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Продзвенів дзвінок – починаємо урок.
Фарби й
пензлі ти готуй, красу і радість тут відчуй.
II. Актуалізація опорних знань.
Щоб створити
красу і відчути радість на уроці малювання,
насамперед,складемо девіз уроку та
відгадаємо загадки і тим самим згадаємо потрібні знання. ( Повторення
жанрів мистецтва)
Змалював Андрійко маму,
А малюнок вставив в раму.
Цей малюнок, не секрет,
Називається … портрет.
Бачим ліс, галяву ясну,
День безхмарний та прекрасний,
Захопило подих аж,
Як побачили … пейзаж.
Фрукти, овочі та ваза,
Кожен з вас побачить зразу
В чому річ і в чому суть,
Як картину цю зовуть? Натюрморт
ІІІ.
Пояснення нового матеріалу.
Використовуючи ці основні жанри образотворчого
мистецтва, художник може виразити свої
думки й почуття. Володіючи цими жанрами, можна зобразити все. Перехідним
жанром, у якому використовуються особливості усіх чотирьох, є сюжетно-тематична
композиція. Її різновиди відрізняються тим, що саме зображає художник у своєму
творі.
Сюжетно – тематична композиція може бути теж
різних видів.
Якщо художник вирішив зобразити побут,
повсякденне життя, свята то цей вид
носить назву
-
побутовий жанр
- історичний
жанр
- батальний
жанр
- релігійний
- міфічний
Сюжетно – тематична композиція бере свій
початок ще з доісторичних часів – на
скелях і стінах печер первісні
люди малювали сюжетні картини полювання на тварин.
IV.
Повідомлення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми розкриємо суть
поняття «сюжетно-тематична картина» та
спробуємо намалювати власну
сюжетну картину.
Прослухайте казку і ви дізнаєтесь на яку тему
ви створити власну сюжетно – тематичну картину.
Казка
Давним-давно жила одна жінка. І було у неї три
сини. Росли сини чесними, сміливими і дуже любили свою матір, готові були
віддати за неї своє життя.
Підросли вони і вирішили піти в люди, щоб
прославити свою матір.
Першим пішов старший син. Мати, аби він про
неї пам’ятав, подарувала йому золоту корону з трьома промінчиками. Пішов син. І
за корону, яка зігрівала людей і вела вперед, вказувала дорогу до кращого
життя, дали першому сину ім’я — Тризуб.
Середньому сину мати в дорогу подарувала
жовто-блакитний одяг. Своїми хорошими справами прославив він свою матір. Дали
люди ім’я синові — Прапор.
А там, де був молодший син, завжди звучала
пісня, бо мати подарувала молодшому сину голос солов’я. І дали йому ім’я —
Гімн.
З
того часу йдуть завжди разом — Тризуб, Прапор і Гімн, прославляючи рідну матір.
(Показ плакатів з державними символами України і гімн).
Золотий тризуб — символ влади, його можна
побачити ще на монетах Київського князя Володимира Великого. У тризубі відображена
триєдність життя: батько, мати, дитина, які символізують силу, мудрість і
любов. (Демонстрація плаката).
— Що означають кольори на прапорі України?
— Хто є авторами нашого Гімну?
— Які є ще національні символи, крім
державних?
— Це її столиця — Київ.
— Річка Дніпро, національна гордість і слава
України.
— Гора Говерла у Карпатах.
— Острів Хортиця — символ історії козацтва.
— Софійський собор, Золоті ворота,
Києво-Печерська лавра.
— Духовні поводирі — Тарас Шевченко, Іван
Франко, Леся Українка.
— Символами України є верба, калина,
чорнобривці, соняшник, тополя. (Перегляд відеофільму «Визначні місця України»).
Фізкультхвилинка.
V.
Практична робота.
А зараз створіть власну сюжетно-тематичну
композицію «Україна — моя Батьківщина».
Спочатку олівцем намалюйте ескіз композиції, а
потім виконайте роботу фарбами.
Самостійна робота учнів .
VI. Перегляд, аналіз та оцінювання учнівських
робіт. Підсумок уроку. Рефлексія.
Колективний перегляд завершених робіт.
Немає коментарів:
Дописати коментар