Мета: навчати дітей правильно артикулювати звуки [з, з´]; ознайомити з буквою З, з; вправляти в читанні складів та слів; збагачувати активний словниковий запас учнів; розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення; виховувати інтерес до рідної мови.
Хід уроку.
1. Гра "Жук - буквоїд".
А И У В К Л Н П
1) дописати букви;
2) які звуки вони позначають?
2. Вичленовування приголосних звуків [з, з´].
- Послухайте вірш. Про яку пору року в ньому говориться?
Зима морозяна надворі,
Замети білі на землі.
Зоріють в небі ясні зорі,
Заснули зайчики малі. (малюнок зими, про сніжинки)
- з якого звука починається слово зима?
- Якою названа зима у вірші? (морозяна)
- назвіть кінцевий приголосний в слові мороз.
- характеристика [з, з´]. (сніжинка)
3. Робота в блокноті для друкування (картка 21)
- друкування великої та малої букви З, з. (сніжинка)
4. Фізкультхвилинка. (сніжинка)
5. Робота з букварем. (с. 72)
1) читання складів, слів;
2) читання речень:
- чому слова в середині речення написані з великої літери?
3) робота зі словами (замок, замок).
4) тлумачення фразеологізмів:
- Не обманювати, не бути нещирим.
- Не задаватися.
- Не виходити на вулицю, не з’являтися в певних місцях. (сніжинка)
6. Знайомство з текстом. (с. 73)
1) Слухання тексту.
- Про що текст? (про зиму)
2) Словникова робота.
настала візерунками
прикрасив ковзанку
замурував морозна
- прочитати хвилькою;
- гра на уважність. (сніжинка)
7. Робота над текстом.
2 група 1 група
1) Читає текст самостійно і рахує 1) читання прийомом "буксир".
кількість слів з буквою З. (19)
2) прочитати текст і знайти 2) читання тексту під мітроном.
речення в якому 2 слова,
4 слова.
3) прочитати речення в яких 3) прочитати 4 речення;
розповідається про зимові скільки складів в кожному
розваги. слові?
4) Прочитати текст.
- Чому назвали текст "Весела зима"? (сніжинка)
8. Підсумок.
- З яким звуком познайомилися на уроці?
- Яка абеткова назва букви? (сніжинка)
Немає коментарів:
Дописати коментар