суботу, 7 жовтня 2017 р.

Поради з підготовки руки дитини до письма

        З метою полегшення навчання письму дітей в 1 класі слід проводити підготовку руки дитини до письма.
            Завдання цієї підготовки полягають у:
1) відпрацюванні гігієнічних і технічних правил, зокрема вміння правильно сидіти за партою, тримати ручку, зошит, олівець;
2) орієнтуватись на сторінці зошита;
3) знаходити потрібну стрічку, верхню і нижню лінійки, похилу;
4) проводити лінії схожі на елементи букв;
5) графічно зображати (обводити) різні фігури.


Батькам не потрібно намагатися вчити дитину писати прописні букви. Тільки вчитель навчить правильно писати прописні букви, поєднувати букви. Краще дитині вправлятися в друкуванні букв (цифр), і тоді, не доведеться вчителю перевчати дитину.
            Батькам слід пам'ятати про велике значення умов, в яких вони навчають дитину писати. Крім загальних умов (освітлення, температура в кімнаті, відповідні меблі) слід звернути увагу на обладнання: олівець, ручку, зошит. Паста повинна бути темно-фіолетового, або синього кольору. Ручка повинна бути відповідної товщини (8 мм) і довжини (11-12 мм). Слід звернути увагу батькам на те, чи дитина правильно тримає ручку: є насадка для ручки, як для праворуких так і ліворуких дітей, яка допоможе дитині навчитися правильно тримати ручку (олівець) під час письма.

            Особлива вимога - навчати дітей правильно сидіти за столом. Ноги слід ставити на підлогу, спина пряма, хребет не викривлений; очі від зошита знаходяться на відстані 30-35 см; голова нахилена трохи вперед; плечі горизонтальні; руки лежать на столі, лікті ледь звисають, щоб права рука вільно рухалась на письмі. Зошит повинен лежати похило (вліво), кут нахилу нижнього кінця сторінки по відношенню до лінії стола чи парти дорівнює приблизно 25°, нижній лівий кут сторінки, на якій пише дитина, розміщується навпроти середини грудей, поступово заповнюючи сторінку, дитина лівою рукою посуває зошит вліво.

Немає коментарів:

Дописати коментар